W dniach 15-17 września 2023 roku Dom Kultury w Przeciszowie przemienił się w centrum kreatywności i talentu, gromadząc modelarzy z całej Europy. To był wyjątkowy czas, który dostarczył mnóstwo niezapomnianych wrażeń i inspiracji dla miłośników modelarstwa. Partnerem tego wydarzenia były marki AMOS i GRAND, które z dumą wsparły Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

Nie można było przejść obojętnie obok tej imponującej wystawy, która przyciągnęła aż 166 utalentowanych twórców z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii i Norwegii. Ci pasjonaci modelarstwa przybyli, aby podzielić się z publicznością blisko 500 niezwykłymi modelami kartonowymi, podzielonymi na aż 21 różnych kategorii. To był prawdziwy festiwal kreatywności i precyzji!

Wśród eksponatów można było podziwiać imponujące samoloty, majestatyczne okręty, wizjonerskie rakiety, precyzyjnie wykonane budowle, realistyczne czołgi, eleganckie żaglowce oraz urocze figurki. Poziom wykonania tych prac był tak niezwykły, że trudno uwierzyć, że wszystko to zostało stworzone z kartonu!

Tegoroczny konkurs zgromadził rekordową liczbę uczestników i zwiedzających. To dowód, że Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie to nie tylko wydarzenie o znaczeniu krajowym, ale także jedno z największych w Europie. To miejsce, gdzie miłość do modelarstwa łączy ludzi niezależnie od ich pochodzenia.

Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji Konkursu Modeli Kartonowych w Przeciszowie, gdzie będziemy mogli podziwiać jeszcze więcej niezwykłych modeli kartonowych! To będzie wydarzenie, którego nie można przegapić.

 

 

Fot. KW trade Sp.zo.o. oraz www.gbprzeciszow.pl